Czyj nr

Po pierwsze, zrezygnujmy z przepatrywania książek telefonicznych, bo te pisma już od lat nie wypełniają swoich funkcji. Lepiej zrobimy, jeśli podłączymy się do sieci i z nią odkryjemy, do kogo należy ten numer. W internetowej [przestrzeni napotkamy dziś specjalne portale wirtualne, jakie zajmują się wyłącznie numerami telefonów – odkrywają je, oznaczają i zaznaczają, do kogo one należą. Wejdźmy więc na taką stronę i następnie wklepmy do odpowiedniej rubryki numer telefonu, jaki nieustannie do nas telefonuje. Prawdopodobnie błyskawicznie otrzymamy wiadomość zwrotną zawierającą informacje odnośnie konkretnego numeru. Warto wspomnieć, że takie strony są aktualizowane nie tylko przez swoich właścicieli, ale również przez zwykłych ludzi. To oni oceniają numery, określają, do jakiej osoby one mogą należeć i zaznaczają, czy będą one bezpieczne. My sami również możemy pisać komentarze o różnorodnych numerach, aby w pewnym stopniu uprościć życie innym osobom. Z pewnością powinniśmy to robić właśnie w Internecie.

Jeśli więc wciąż nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, postarajmy się po prostu odnaleźć go dzięki sieci. Wiele portali internetowych pokaże nam konkretnie, kto jest posiadaczem takiego numeru, dlatego musimy jedynie wziąć informacje z takich stron. Róbmy tak zawsze, jeśli zaczniemy się wahać, czy powinniśmy spokojnie odebrać swój telefon. Lepiej w końcu zawsze dmuchać na zimne.

Kto dziś dzwonił

Nawet jeżeli nasza książka telefoniczna jest wypełniona doszczętnie, na pewno nie posiadamy numerów do wszyściutkich osobników, jacy przebywają w naszej okolicy. Nierzadko namyślamy się więc, kto dzwoni, jeśli na tapecie głównej komórki pojawia się obca mieszanka cyfr.

Zwykle w takich momentach najzwyczajniej odrzucamy połączenie, ponieważ nie lubimy kontaktować się z obcymi osobami. Niemniej jednak jeżeli obcy nam numer zadzwoni ponownie, zechcemy dowiedzieć się, jaka osoba jest jego posiadaczem. A jak to odkryjemy?

Nie musimy na początku lecieć na policję, bo przecież nie każde dziwne telefony tworzone są przez oszustów. Często nieznany numer telefonu będzie należeć do człowieka z naszej obszernej rodziny, który jedynie kupił nowy aparat telefoniczny albo wybrał innego operatora. A jeżeli mamy dojście do sieci, sami sprawdzimy na spokojnie, kto dzwonił. Musimy w tym celu wklepać nieznany numer do popularnej strony szukającej albo od początku zrobić użytek ze strony, jaka interesuje się testowaniem i sprawdzaniem rozmaitych numerów telefonu. Ona właśnie pokaże nam samym, co to za numer oraz do kogo on może należeć. Później samodzielnie zdecydujemy, czy chcemy odebrać dziwny telefon.

Najczęściej jednak możemy odbierać także i takie niepokojące połączenia. Jeżeli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy niechcący odrzucić telefon kolegi, który potrzebuje naszej porady.

sprawdz jaki to numer telefonu

Patrzysz na swój telefon komórkowy i widzisz, że dzwonił do ciebie jakiś numer, jakiego nie masz w swoich kontaktach. Myślisz, Co to za numer, a później pytasz o niego swoich znajomych. Znajomi również nie mają pojęcia, jaki to numer, także postanawiasz na niego zadzwonić, by sprawdzić, jaki to numer. A tam co? Następny wyłudzacz, który próbuje cię naciągnąć na zakup nieużytecznego towaru. Z pewnością pamiętasz taką sytuację, więc kolejnym razem pragnąłbyś jej się ustrzec, wiedząc, Co to za numer, bez konieczności dzwonienia. Zadziałaj tak, a ustrzeżesz się przed niefajnymi sytuacjami.

Wbrew powszechnym przekonaniom to bardzo ważne, by informować się, jaki to numer, a nie pod niego dzwonić. Jeśli bowiem numer telefonu należałby do jakichkolwiek oszustów, za jedno połączenie można by było uiścić sporą sumę pieniędzy. Lepiej więc samemu zobaczyć, Co to za numer, wklepując go do wolnego pola specjalnej wyszukiwarki internetowej. Jeżeli dokładnie tak uczynisz, dowiesz się, jaki to numer, skąd on telefonuje i czy może być bezpieczny. Mając informację, Co to za numer, z pewnością poczujesz się bezpieczniej.

Najczęściej dobrze jest nie odbierać podejrzanych numerów, bo przecież w każdej sytuacji da się zobaczyć, jaki to numer, i dodatkowo odnaleźć go prędko, bezproblemowo i bezpłatnie. Każdy musi więc poznać adres strony internetowej (przykładowo phone number), z pomocą jakiej sprawdzi, Co to za numer i oceni jego rodzaj.